Uśmiechnięto, ironiczne spojrzenie na życie codzienne w stolicy i okolicach nieco dalszych, czyli groch z kapustą, albo podróże po Polsce, albo dziennik osobisty, albo polityka krajowa nieprzystosowana, czyli wszystko co ucieszne i zmuszające autora do podrapania się po łepetynie w chwilach najmniej spodziewanych.
Blog > Komentarze do wpisu

nuda, albo naga

- Co tam Panie w polityce?
- Chińczyki trzymają sie mocno.
Ten do dziś często cytowany fragment "Wesela" Wyspiańskiego, oddaje właściwie ..nudę. Bo nic się nie dzieje, jak choćby w monologu Maklakiewicza z filmu "Rejs": ...A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje."
Otwierasz telewizor, a tam codziennie to samo, rano w południe i we wszystkich dziennikach, faktach i nocnikach wieczornych.
Premier spotyka się ze swoimi ministrami i ocenia 100 dni ich działalności. Ocenia dobrze, przez co podnosi prestiż rządu, prestiż premiera i poszczególnych ministrów. I co z tego wynika, ano nic. Chińczyki mają się dobrze - czyli nuda jak w polskim filmie.
Jak się kto tam nudzi za bardzo to zaczyna kombinować, że może ten rząd się w ogóle rzadko widuje, premier z nawału obowiązków, nie ma kiedy się z ministrami spotkać, a musi ich oceniać przed telewizją, żeby czasem i oni mogli zaistnieć na wizji.
Dialogi są dobre? Nie wiem, opiszą to zapewne publicyści po zakończeniu tego serialu, który ma trwać jeszcze tydzień. Mnie już znudziło i nawet nie śmieszy. Co chwilę się przebieraj, charakteryzacje, makijaże, koszule czyste, garnitury markowe, buty na błysk, w oczach błysk, aparatów błysk, tylko ta nuda...
Po włosku nuda znaczy naga. A ponieważ prawda też jest naga, to jednak wolę te panie, co zawsze stoją przy nowych samochodach - kiedyś nawet z zapomnienia rzuciłem pytanie - ile ona pali?
Naga czyli "nuda", albo goła to też "nuda", była całkiem goła - "era tutta nuda", szukam dalej jak to jest w języku południowych przyjaciół i słownik podpowiada, że rozebrana to "demolito". Chyba nie - demolka? Domyślam się że chodzi o opozycję.
Dopiero kilka dni temu słyszałem wypowiedź prezesa jednej z partii opozycyjnych, który stwierdził: "Istotą naszego stanowiska jest niezgoda". Dziś pan poseł J.B. potwierdził, ze prezes nie będzie kandydował na Prezydenta, ale na Premiera.
Czyli tak czy owak nuda, bo to już było i już nam się dawno znudziło.

piątek, 24 lutego 2012, mareklef
Tagi: nuda naga

Polecane wpisy

 • Dziękuję i ..odchodzę

  Dziękuję wszystkim miłym Gościom, którzy czasem zaglądali do moich (no i jak to określić) powiedzmy ..dywagacji na temat i bez tematu. Jako uczciwy grafoman i c

 • grudniowe michałki

  23 grudnia Kochani Przyjaciele...Raz do roku wypada się policzyć i dobrą myślą otoczyć tych co na drugiej ulicy, za górami i za morzem.Wyobrażam sobie zawsze, ż

 • Do Calgary do Ciebie miła...

  Niestety ja w to nie wierzę. Bo sam radzę swoim dzieciom – kochajcie kraj który wybierzecie, szanujcie jego prawo, dajcie coś z siebie. Mieszkam nieomal w

 • Co tu jest napisane!

   Mały Filut lubi siedzieć na ramieniu albo na karku, gdy córka usiądzie przed telewizorem, albo z książką kot jest natychmiast. Siedzi, mruczy, podgląda, a

 • Poniedzialek, godz.4:54

  Lepiej byc nie moglo.. Mialam kilka lepszych dni, a dzisiejsza noc to jakis koszmar.. Poszlam spac okolo 22, przebudzilam sie z przyspieszonym oddechem o 24, zn

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: cyg, *.dsl.teksavvy.com
2012/02/24 22:57:54
"Istota naszego stanowiska, jest poprostu niezgoda" koniec kropka, co w takim kontekscie oznacza tylko i wylacznie jedno - wojna i tak ma to byc odebrane, przez wszystkich tych, ktorzy maja radoche z dowalnia Kaczynskiemu. Niezgoda na co? dalszej czesci juz brak, nie ma, nie bylo i nie bedzie, bo przeziez nie ma takiego kija, zeby w kaczora nie uderzyc.
To przeciez niewazne, ze sprawa dotyczyla NIEZGODY na emerytury, zwlaszcza kobiet i 80% Polakow ktorzy sie na to nie zgadzaja. Wazne, ze manipulacja ma sie dobrze, zeby zylo sie lepiej.
Kaczynski juz dawno powinnien wystapic przed kamerami i przeprosic was wszystkich, za to, ze nie wsiadl do samolotu, bo wtedy bylby juz spokoj z nim, a i bydlo ktore go popiera, moze by wreszczie ucichlo.

Nudno powiadasz, to moze dla rozrywki zobacz taki obrazek, jak jeden z politykow obchodzi urodziny i jak sie swietnie bawi. Jak dojda do wladzy, to napewno nie bedzie nudno, co widac juz teraz. Wtedy bedzie tylko fajnie, jak mowi Biedron.
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YmAyRbDOSSc
-
2012/02/25 07:31:16
Szanowny mój adwersarz już pędzi z odsieczą, choć krucjaty żadnej nie prowadzę, bawię się czasem ironią, zdaniem wyciętym z kontekstu, czy sytuacją śmieszną, żeby całkiem nie popaść w smutek bezbrzeżny. Od wielu twierdzę, że powody do emigracji ciągle istnieją i to już mnie śmieszy mniej. Dlatego nudzą mnie i śmieszą politycy, najczęściej niestety Ci u władzy, w sytuacjach, które uważam za ...powiedzmy - dziwaczne. Po prostu kontynuuję swoja myśl gdzieś tam wcześniej zaczętą, że dialog społeczny to lipa, bo sam w takich konsultacjach uczestniczyłem, a żadne przeglądy kadr przed telewizorami nie zastąpią poważnych reform. Co do Pana K. to śmieszył mnie także wcześniej, jak każdy kandydat na marionetkowego dyktatora. Teraz tylko czasem niechcący usłyszę jakiś "bo mot" co i tak nie przebije słynnego stwierdzenia z trybuny Sejmowej: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne". Każdy może zapraszać kogo chce na pokłady samolotów czasem spadających także, bo i pieszy z mostu spaść może. Tym tematem nie zajmuję sie od tego jest "Nasz Dziennik", który wszystkie teorie i szczegóły opublikuje niechybnie. Pozdrawiam i zapraszam do czytania ze zrozumieniem, co nie jest sztuką trudną.
ps. zapomniałem że politycy tańczą czasem, ja zresztą też. Dziękuję za link, jednym z tańców do dzis wspominanych sa pląsy naszej byłej Pani Minister Spraw Zagranicznych.
free counters
Free counters od 2.10.2011