Uśmiechnięto, ironiczne spojrzenie na życie codzienne w stolicy i okolicach nieco dalszych, czyli groch z kapustą, albo podróże po Polsce, albo dziennik osobisty, albo polityka krajowa nieprzystosowana, czyli wszystko co ucieszne i zmuszające autora do podrapania się po łepetynie w chwilach najmniej spodziewanych.
Blog > Komentarze do wpisu

Związki partnerskie

Sejm jeszcze nie działa, a już dwie partie deklarują prawie zgodną współpracę w temacie "związki partnerskie". No okropnie mi się to podoba. Nawet zacząłem sam analizować, czy, i  w jakimś takim związku się nie znajduję. Po głębokich przemyśleniach okazuje się, że moje związki partnerskie są wyłącznie wirtualne, albo nadal pozostają w sferze marzeń. No bo jak mam zinterpretować np. słowa piosenki "posuń no się trochę stary". Wobec otaczającej mnie rzeczywistości mogę to zinterpretować wyłącznie ekonomicznie.
Nabyłem "drogą kupna" pewien pakiet towarów, który zapewnia  mi egzystencję co najmniej miesięczną. Myślę o tym z niechęcią, alerozważam dopuszczenie do współpracy.
Zakupiłem zatem dwa worki z oczkami dużymi, przez co widać dokładnie towar nabyty. Są to: worek ziemniaków (kartofle, pyry) w worku numer 1,  oraz cebula w worku nr 2. Każdy z nich waży 15 kilo i za wszystkie te dobra załaciłem 20 zł. Szczegółowo rzecz biorąc, 15 kilo ziemniaków kosztuje 8 zł, natomiast 15 kilo cebuli 12 zł.
Jestem zatem spokojny o dalszą przyszłość, ponieważ na tym jakże oczywistym przykładzie widać dokładnie, że inflacja spada, żywnośc tanieje i nieco pachnąca, ale pełna witamin przysłość jest w zasięgu ręki. Dlatego daję zdecydowany odpór wszelkim knowaniom o zapaści Unijnej gospodarki, bo wystarczy krok w kierunku sklepu blisko mi zaprzyjaźnionego, aby otworzyć nowe perspektywy.
W porywie radosnym, a głównie z powodu nowej recepty na życie, dodałem do onej cebuli smalec gęsi (4,50) i pachnie mi to już na pół osiedla za sprawą cudownej ceramicznej patelni firmy Berghoff.
Nie odżegnuję się od związku partnerskiego nad rzeczoną patelnią, wyrażam jedynie niepokój, z powodu - ile komu się dostanie. To też ekonomia, wystarczy powiększyć skalę i już mamy dylemat nieomal spekulacyjny dotyczący uprawy czosnkowatych.
Jak się ma to do negocjacji na szczycie nie wiem, ale domyślam się, że stabilizacja finasowa na bazie cebuli ma przysłość. Wystarczy nabyć odpowiednią patelnię ceramiczną.
Na zakończnie wypada dodać kolejny cytat z "pioseńki" miłej i dawno minionej .."nie całuj mnie pierwsza", bo związki partnerskie to poważna sprawa.
Jesli ktoś z tego wywodu wysnuł jakiś wniosek, to ośmielam sie podpowiedzieć, że dla związków partnerskich odpowiednia patelnia (znanej firmy) ma przeoooogromne znaczenie. 

środa, 26 października 2011, mareklef

Polecane wpisy

 • Dziękuję i ..odchodzę

  Dziękuję wszystkim miłym Gościom, którzy czasem zaglądali do moich (no i jak to określić) powiedzmy ..dywagacji na temat i bez tematu. Jako uczciwy grafoman i c

 • grudniowe michałki

  23 grudnia Kochani Przyjaciele...Raz do roku wypada się policzyć i dobrą myślą otoczyć tych co na drugiej ulicy, za górami i za morzem.Wyobrażam sobie zawsze, ż

 • Do Calgary do Ciebie miła...

  Niestety ja w to nie wierzę. Bo sam radzę swoim dzieciom – kochajcie kraj który wybierzecie, szanujcie jego prawo, dajcie coś z siebie. Mieszkam nieomal w

 • ZIELONA PASTA Z MAKRELI

    Składniki: 1 makrela (250g) 1 cebula (100g) 4 płaskie łyżeczki zielonego pesto (80g) 4 łyżki jogurtu naturalnego (100g) 1 łyżka suszonego koperku (4g) Pr

 • FUSILI PEŁNOZIARNISTE Z POREM

      Składniki: 150g makaronu pełnoziarnistego 3 średnie cebule 1 szklanka bulionu/rosołu 300g pora 3 łyżki oleju rzepakowego 9 łyżek jogurtu naturalne

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
free counters
Free counters od 2.10.2011